Sugestie dotyczące wydajnych, ale prostych nasad kominowych, które można by zastosować w krajach rozwijających się: Decyzje o wyborze rodzaju frezowania kominów Poznań dla danego województwa lub regionu powinny być poprzedzone odpowiednimi badaniami. Autorzy proponują dwa modele nasady, oba tej samej koncepcji, ale jeden wykonany z blachy, a drugi z ceramiki. Model z blachy składa się z dwóch lub trzech stożków blachy o odpowiedniej średnicy. Stożki i pokrywy są utrzymywane razem za pomocą trzech kawałków płaskownika ukształtowanego w taki sposób, że wszystkie patelnie można łatwo do nich przynitować. Kawałki płaskownika schodzą poniżej najniższego stożka o 20 do 30 cm i tworzą „nóżki” osłony która z czasem potrzebuje usługi jaką jest frezowanie kominów Poznań.
„Nogi” są zakrzywione i dlatego są „sprężyste”. Po ręcznym ściśnięciu i włożeniu do komina, dociskają do wewnętrznych ścian komina i mocno utrzymują nasada we właściwej pozycji tak, że nawet frezowanie kominów Poznań nie jest konieczne. Aby nasada działała prawidłowo, dół najniższego stożka powinien znajdować się około 1 cm poniżej szczytu komina. Takie położenie zapobiega przedostawaniu się bocznego wiatru pod stożek i zacinaniu ciągu, więc frezowanie kominów Poznań przez długi czas nie będzie na liście zadań. Gdy nasada jest zamontowana, wiatr lub lokalne zawirowania powietrza z dowolnego kierunku nie mogą zakłócić ciągu, a wręcz przeciwnie, utrzymują go silnym i stabilnym. Autorzy proponują przynitowanie prostej osłony do górnej części trzech wsporników.
Pokrywę należy umieścić około 20 cm nad szczytem najwyższego stożka, aby pozostawić wystarczająco dużo miejsca na opuszczenie komina przez gazy i tym samym uniknąć kondensacji pary na wewnętrznej powierzchni pokrowca. Jeśli dwa czopki nie są skuteczne, można dodać trzeci.