Kategorie
Bez kategorii

Termika GPE oferuje kotły Gdynia, Sopot, Trójmiasto, Chwaszczyno, Żukowo, Szemud

Kotły Gdynia, Sopot, Trójmiasto, Chwaszczyno, Żukowo, Szemud  są nazwane zgodnie z ich przeznaczeniem, chociaż woda w zamkniętym naczyniu niekoniecznie podgrzewa się do wrzenia. Piece przenoszą ciepło w ciepłym powietrzu, podczas gdy systemy kotłów służą najpierw do podgrzewania wody, która następnie rozprowadza ciepło, gdy przechodzi przez grzejniki w całym domu. Mieszkalne kotły Gdynia, Sopot, Trójmiasto, Chwaszczyno, Żukowo, Szemud będą wykorzystywały gaz ziemny lub olej opałowy, ale można również stosować propan, mieszanki biodiesla i energię elektryczną.

Kotły Gdynia, Sopot, Trójmiasto, Chwaszczyno, Żukowo, Szemud  nie wykorzystują typowego systemu kanałów, który kojarzymy z piecem domowym. Zamiast tego działają za pomocą pompy, która cyrkuluje wodę z rur do grzejników, a następnie z pokoju do pokoju. Jeśli szukasz modyfikacji w swoim domu, łatwiej jest zainstalować termostaty „strefowe” i sterowanie w poszczególnych pomieszczeniach za pomocą systemu ciepłej wody, takiego jak kocioł, często nazywanego systemem wodnym, zamiast systemu z wymuszonym obiegiem powietrza.

Jeśli potrzebujesz stref HVAC i nie masz kotła Gdynia, Sopot, Trójmiasto, Chwaszczyno, Żukowo, Szemud , rozważ bezkanałowe systemy typu mini-split. Kotły mają średnią sprawność 50-90%, co czyni je nieco mniej wydajnymi niż systemy pieców. Oczekiwana długość życia jest jednak mniej więcej taka sama, wynosi 15-30 lat. Główną wadą kotła jest wysoki koszt instalacji i ryzyko zamarznięcia rur. Grzejniki wtykowe, jak się je często nazywa, są stosunkowo niedrogie w zakupie, ale droższe w użyciu. Większość ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, jak działają elektryczne grzejniki. Myślą, że jeśli to podłączysz, ciepło jest magiczne! Jednak to, co się dzieje, polega na tym, że grzejnik przekształca prąd elektryczny z gniazdka ściennego bezpośrednio na ciepło, które następnie rozprowadza się w przestrzeni.