Kategorie
Bez kategorii

Na czym polega konserwacja mebli?

Konserwacja mebli to wszystkie czynności dzięki, którym meble wyglądają świetnie. Przeczytaj nasz poradni i dowiedz się jak wykonać:
– Usuwanie inkrustowanego wosku.
Użyj delikatnie wełny stalowej i terpentyny mineralnej, aby delikatnie przetrzeć powierzchnię. Konserwacja mebli wymaga od Ciebie nie tylko sporej wiedzy, ale także i posiadania różnego rodzaju produktów pielęgnacyjnych do mebli. Spowoduje to usunięcie wosku nagromadzonego w miarę upływu czasu. Podczas natarcia wełną stalową w jednej ręce, drugą miękką szmatką wytrzyj resztki. W zależności od ilości nagromadzonego wosku konieczne może być zrobienie tego kilka razy.  Nie należy zbyt długo dopuszczać do woskowania, ponieważ drewno musi oddychać, a warstwa po warstwie wosku ostatecznie zablokuje proces oddychania, a drewno wyschnie. Staraj się nie pozostawiać odbudowy woskowanych mebli na dłużej niż dwa lata, taką konserwację mebli powinno się wykonywać znacznie częściej. Po naprawieniu wszelkich wad nałóż wosk lub wosk penetrujący na powierzchnię zgodnie z instrukcją i za pomocą miękkiej ściereczki poleruj powierzchnię.

– Dziury po papierosach.
Oparzenia papierosami są jednym z najgorszych śladów do usunięcia z drewna, a jeśli kupisz używane meble, aby je przywrócić do stanu sprzed wypadku, wymagana jest konserwacja mebli. Najlepszym sposobem na usunięcie oparzenia papierosem jest wytarcie wełną stalową  i terpentyną mineralną w celu usunięcia wosku, a także delikatnego polerowania powierzchni. Możesz mieć szczęście, że jest to tylko plama nikotynowa, którą można polerować. Jeśli jednak ten proces nie usunie śladu, najlepszą opcją byłoby usunięcie całego obszaru wełną stalową i terpentyną mineralną, a następnie lekkie przeszlifowanie papierem ściernym o ziarnistości 220. Po przetarciu miękką szmatką i terpentyną mineralną nałóż antyczny wosk lub wosk głęboko penetrujący. Rozdrobnione drewno W zależności od ich wielkości można użyć wypełniacza do drewna do mniejszych wiórów lub szpachli epoksydowej do większych wiórów. Kiedy używam wypełniacza do drewna na rozdrobnione drewno, lubię dodawać niewielką ilość kleju do drewna, aby nadać mu większą wytrzymałość i pomóc uformować go do kształtu, który ma zostać wypełniony.