Kategorie
Bez kategorii

Domki letniskowe kaszuby w ofercie wynajmu!

Jakie ubezpieczenie muszę mieć przy zakupie domu wakacyjnego takiego jak domki letniskowe kaszuby?
Niezależnie od tego, czy Twój dom wakacyjny znajduje się na terenie Wielkiej Brytanii, czy za granicą, musisz wykupić specjalistyczne ubezpieczenie, jeśli wynajmujesz nieruchomość. Ubezpieczenie wynajmu wakacyjnego zazwyczaj obejmuje takie rzeczy, jak odpowiedzialność cywilna, czyli jeśli ktoś dozna urazu lub umrze podczas pobytu w nieruchomości, oraz przypadkowe uszkodzenia. Otrzymasz również pokrycie utraty czynszu za domki letniskowe kaszuby, które może zapewnić spokój ducha podczas dłuższych okresów, gdy nieruchomość jest pusta.

Jeśli kupujesz domki letniskowe kaszuby za granicą, kompleksowe ubezpieczenie budynków i zawartości jest szczególnie ważne, zwłaszcza jeśli nie będziesz tam mieszkać przez cały czas.

Czy są jakieś ukryte koszty, o których powinienem wiedzieć?
Wynajem na wakacje może być pusty przez kilka tygodni, szczególnie zimą. Będziesz więc potrzebować odłożonych pieniędzy, jeśli masz kredyt hipoteczny na pokrycie spłat, rachunków za media i podatek lokalny za domki letniskowe na kaszubach. Jeśli korzystasz z usług agenta do zarządzania rezerwacjami i obsługą klienta, może on pobierać do 20% Twojego czynszu.