Kategorie
Bez kategorii

Czy kołdry zdobią wstążki świąteczne?

Warstwa mrugnięcia jest umieszczona pomiędzy górną i dolną warstwą pikowania. Następnie pikowania tworzy ściegi, które pokrywają całą powierzchnię tkaniny i utrzymują razem wszystkie trzy warstwy. Quilters mogą tworzyć proste linie, skomplikowane projekty lub naprawdę dowolny wzór pikowania, jaki chcą za pomocą swoich szwów. Podczas gdy nasi przodkowie musieli wykonywać całą tę pracę przy pikowaniu ręcznym, nowoczesne kołdry można pikować za pomocą maszyn do szycia lub rodzaju maszyny zwanej pikowaniem na długim ramieniu przez wstążki świąteczne. Na koniec pasek tkaniny jest wszyty wokół krawędzi kołdry, aby działał jako wiązanie.

Słowo „kołdra” pochodzi od łacińskiego „culcida”, oznaczającego wypchany worek lub poduszkę, i jest używane w Anglii od XIII wieku.

Do czego służą kołdry wyposażone wstążki świąteczne?
Kołdry wyposażone w wstążkę świąteczną są używane głównie jako nakrycia łóżek, zamiast narzuty/poszwy na kołdrę/narzutę lub na wierzchu.

Pikowane poszewki we wstążki świąteczne mogą być również używane do przykrywania poduszek. Ponieważ są wykonane z wielu warstw, w tym wypełniacza mrugnięcia, który jest zwykle wykonany z wełny lub bawełny, kołdry mogą być cieplejsze niż inne rodzaje pościeli. Łatwo zrozumieć, w jaki sposób kołdry zaczęły być używane jako nakładki na łóżka w czasach na długo przed centralnym ogrzewaniem. Nawet jeśli twoja rodzina była biedna, możesz zachować wszystkie skrawki starych tkanin, aby wszyć je w kołdry, aby utrzymać ciepło w sypialni w przeciągłym domu.