Kategorie
Bez kategorii

Ramen i Sushi Żoliborz, Bemowo, Bielany – poznaj menu Warszawskiej restauracji!

Może to być zastraszające chodzenie na randkę do baru sushi Żoliborz, Bemowo, Bielany i nie wiem, co robić. Jeśli jesteś kimś, kto chce dowiedzieć się nieco więcej o sushi, pomożemy odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań – zaczynając od „czym jest sushi?” – i szczegółowo omówimy wszystkie rodzaje sushi i rolek sushi, a także jak zamów i jedz sushi jak profesjonalista.

Co to jest sushi? Sushi, uważane za artystyczną i wysoko wykwalifikowaną kuchnię japońską, jest teraz tak popularne i popularne, że możesz wejść do lokalnego sklepu spożywczego i odebrać pakiet sushi na wynos do jedzenia w domu podczas oglądania Netflix. Niezależnie od tego, czy jest to wygodna kanapa, czy jadalnia w pięciogwiazdkowej restauracji, nie można zaprzeczyć popularności sushi Żoliborz, Bemowo, Bielany na całym świecie.

Czym jest sushi? Jest to japoński styl jedzenia, który wykorzystuje ryby (surowe lub gotowane), warzywa i często łączy się go z ryżem doprawionym octem. Marynowany imbir, wasabi i sos sojowy są zwykle podawane z boku. Sushi, które znamy dzisiaj, jest dalekie od miejsca, w którym się zaczęło. Oryginalne sushi było kiedyś podstawowym daniem w różnych regionach Azji i było solone ryby zakonserwowane w sfermentowanym ryżu. W rzeczywistości słowo „sushi” z grubsza oznacza „kwaśny” jako ukłon w stronę jego sfermentowanych źródeł. Ten styl sushi był powszechny w Japonii do końca okresu Edo, kiedy ewoluował w Edomae zushi, styl sushi bliższy temu, co jemy dzisiaj. To sushi, opracowane przez Hanayę Yohei, było większe, zużywało świeże ryby, było przygotowywane szybko i przeznaczone do jedzenia rękami.

Współczesne sushi Żoliborz, Bemowo, Bielany używa octu ryżowego z rybami, mięsem i warzywami, mieszając tradycyjne, a czasem nietradycyjne składniki. Istnieje wiele stylów sushi, które można zamówić, i tak, istnieje różnica między sushi w stylu japońskim a sushi w stylu zachodnim, które serwuje restauracja Sushi&Ramen na Żoliborzu, Bemowie i na Bielanach w Warszawie.