Kategorie
Bez kategorii

Poznaj sposoby na leczenie nadpotliwości Łódź!

Leczenie nadpotliwości Łódźmoże stanowić wyzwanie zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza. W leczeniu nadpotliwości Łódź stosowano zarówno leki miejscowe, jak i ogólnoustrojowe. Inne opcje na leczenie nadpotliwości Łódź obejmują jonoforezę i zastrzyki z toksyny botulinowej. Miejscowe środki stosowane w terapii nadpotliwości obejmują miejscowe leki przeciwcholinergiczne, kwas borowy, 2-5% roztwory kwasu taninowego, rezorcynol, nadmanganian potasu, formaldehyd (który może powodować uczulenie [27]), aldehyd glutarowy i metenaminę. Wszystkie te środki są ograniczone przez barwienie, uczulenie kontaktowe, podrażnienie lub ograniczoną skuteczność.

Lekarz z Łodzi może skierować osobę do specjalisty dermatologa lub dermatologa. Mogą zalecić:
– Jonoforeza – dłonie i stopy zanurzone są w misce z wodą. Przez wodę przepływa bezbolesny prąd elektryczny. Większość pacjentów potrzebuje dwóch do czterech zabiegów trwających 20-30 minut.

– Toksyna botulinowa (zastrzyki z botoksu) – Zastrzyki z botoksu blokują nerwy, które wyzwalają gruczoły potowe. Pacjenci z nadmierną potliwością mogą potrzebować kilku zastrzyków, aby uzyskać skuteczne wyniki. Leki antycholinergiczne – leki te hamują przenoszenie przywspółczulnych impulsów nerwowych. Pacjenci na ogół zauważają złagodzenie objawów w ciągu około 2 tygodni.

– ETS (endoskopowa sympatektomia piersiowa) – ta interwencja chirurgiczna jest zalecana tylko w ciężkich przypadkach, które nie dają odpowiedzi na inne metody leczenia. Nerwy, które przenoszą wiadomości do gruczołów potowych, są przecięte. ETS może być stosowany w leczeniu nadmiernej potliwości twarzy, rąk lub pach. ETS nie jest zalecany by nastąpiło leczenie nadpotliwości Łódź stóp ze względu na ryzyko trwałej dysfunkcji seksualnej.