Kategorie
Bez kategorii

Jakie techniki druku stosują drukarnie Kraków?

Jaka jest PRAWDZIWA różnica między technikami stosowanymi przez drukarnie Kraków i czy ma to znaczenie? Czym więc różni się druk cyfrowy i offsetowy, który stosują drukarnie Kraków? Drukowanie to drukowanie, prawda? Niezupełnie… Przyjrzyjmy się tym dwóm metodom drukowania, ich różnicom i temu, gdzie warto wybrać jedną z nich do następnego projektu drukowania.

Co to jest druk offsetowy? Technologia druku offsetowego stosowana przez drukarnie Kraków wykorzystuje płyty, zwykle wykonane z aluminium, które służą do przeniesienia obrazu na gumowy „koc”, a następnie zrolowania tego obrazu na kartce papieru. Nazywa się to przesunięciem, ponieważ tusz nie jest przenoszony bezpośrednio na papier. Ponieważ maszyny offsetowe używane przez drukarnie Kraków działają tak skutecznie po ich skonfigurowaniu, druk offsetowy jest najlepszym wyborem, gdy potrzebne są większe ilości, i zapewnia dokładne odwzorowanie kolorów oraz wyraźny, czysty profesjonalny druk. Co to jest druk cyfrowy? W druku cyfrowym nie stosuje się płyt w taki sam sposób, jak offset, ale zamiast tego wykorzystuje opcje, takie jak toner (jak w drukarkach laserowych) lub większe drukarki, które używają atramentu płynnego. Druk cyfrowy świeci, gdy potrzebne są mniejsze ilości; pomyśl o serii 20 kart okolicznościowych lub 100 ulotek. Kolejną zaletą druku cyfrowego jest możliwość zmiennych danych. Kiedy każda sztuka potrzebuje unikalnego kodu, nazwy lub adresu, cyfrowy jest jedynym sposobem, aby przejść. Druk offsetowy nie może zaspokoić tej potrzeby.

Podczas gdy druk offsetowy to fantastyczny sposób na tworzenie świetnie wyglądających projektów drukarskich, wiele firm lub osób indywidualnych nie potrzebuje dużych nakładów wynoszących 500 lub więcej, a najlepszym rozwiązaniem jest druk cyfrowy.

Druk offsetowy, zwany także litografią, jest najczęstszym rodzajem drukowania w przypadku dużych zadań komercyjnych. Widziałeś kiedyś filmy z gazetami przewijającymi się przez duże rolki? To druk offsetowy. Oto jak to działa: Po pierwsze, drukarka offsetowa z Krakowa wypala projekt na metalowych płytach – po jednym dla każdego koloru. Zazwyczaj stosuje się cztery kolory (cyjan, magenta, żółty i czarny (klawisz), w skrócie CMYK), ale druk offsetowy pozwala również na użycie niestandardowych kolorów atramentu (w szczególności kolorów Pantone). Następnie projekt przenosi się z płyt na gumowe rolki. Różne kolory tuszu są rozprowadzane na gumie, a następnie papier jest przesuwany między nimi. Papier przechodzi przez wszystkie rolki, nakładając warstwy na kolor, aby uzyskać ostateczny obraz.