Bramy segmentowe są wykonane z oddzielnych paneli, które podnoszą się i opadają równolegle do sufitu garażu. Składają się z trzech do ośmiu sekcji utrzymywanych razem za pomocą zawiasów (co pozwala na „wygięcie” drzwi) i utrzymywanych w miejscu przez wsporniki (które pokazują także drzwi, gdzie można wejść i wyjść). Brama segmentowa można również nazwać się bramą panelową i może różnić się wielkością od wysokości 2100 mm x szerokości 2400 mm do wysokości 2850 mm x szerokości 6530 mm.
Jak działają bramy segmentowe?
Bramy segmentowe są zwykle obsługiwane w systemie sprężyn skrętnych. Większość z nich jest teraz obsługiwana automatycznie za pomocą mechanizmu otwierania drzwi garażowych, ale wszystkie drzwi powinny być wyważone, aby można je było ręcznie podnieść.
Z czego wykonane są bramy segmentowe?
Bramy z segmentów mogą być wykonane z szerokiej gamy materiałów – prawie wszystkiego, co można zrobić z panelu. Niektóre z powszechnie stosowanych materiałów to: stal, aluminium, drewno, szkło, winyl. Panele mogą być wykończone w wielu stylach, umożliwiając niestandardowe wykończenia, takie jak wytłaczanie lub grawerowanie.
Gdzie stosowane są bramy segmentowe?
Bramy segmentowe mogą być stosowane w szerokiej gamie garaży, ponieważ potrzebują do nich zaledwie 250 mm wolnej przestrzeni – przestrzeni między sufitem a otworem drzwi – do działania. Chociaż potrzebują niewielkiej przestrzeni pionowej, zajmują dużą płaską przestrzeń – wysokość samych drzwi, więc ogólnie do czterech metrów – ograniczając wykorzystanie sufitu do przechowywania. Ze względu na możliwości dostosowania pod względem materiałów bramy segmentowe mogą oferować szereg korzyści. Na przykład panele szklane mogą zapewniać dodatkowe światło do wnętrza, a panele wykonane z kratek lub otworów wentylacyjnych zapewniają wentylację, a jednocześnie zapewniają bezpieczeństwo.