Kategorie
Bez kategorii

Czy agroturystyka z wyżywieniem to dobra opcja na wakacje?

W ciągu ostatnich 30 lat agroturystyka z wyżywieniem  (agriturismo) szybko zyskała na popularności na Kaszubach i dała ludziom z całego świata, w tym społeczności, możliwość doświadczenia życia na włoskiej wsi. Turystyka rozwinęła się szybko w ciągu ostatnich kilku dekad, a coraz więcej osób szukało autentycznych, przyjaznych dla środowiska doświadczeń, a agroturystyka z wyżywieniem pojawiła się, aby doskonale sprostać temu zapotrzebowaniu.

Co to jest agroturystyka z wyżywieniem? Agroturystyka według Światowej Organizacji Turystyki definiowana jest jako nieruchomości, które umożliwiają turystom pobyt na farmie, ranczo lub innych obiektach rolniczych. Turyści przebywający na tych nieruchomościach mogą obserwować, a nawet brać udział w pracach rolniczych, co daje im niepowtarzalną szansę doświadczenia realiów życia na wsi podczas wakacji. Turyści na farmach lub posiadłościach rolnych mieszkają w oddzielnych domkach lub pensjonatach i zazwyczaj otrzymują posiłki oraz plan działań lokalnych.

Jakie są rodzaje agroturystyki na kaszubach z wyżywieniem? Istnieje kilka głównych rodzajów agroturystyki, z których nie wszystkie obejmują gości nocujących w gospodarstwach rolnych, chociaż jest to główny, dynamicznie rozwijający się sektor w branży.